Zapraszamy do serwisu Oświadczenia-Online

Szanowni Państwo,

Wszystkich zainteresowanych oświadczeniami zdrowotnymi zapraszamy do naszego serwisu Oświadczenia-Online, który zapewnia dostęp do aktualnego i kompletnego zestawu oświadczeń zdrowotnych.

Zasoby obejmują:

  • oświadczenia z rozporządzenia 432/2012,
  • oświadczenia z artykułów 13.5 i 14 (zmniejszenie ryzyka choroby, oświadczenia dotyczące zdrowia dzieci, oświadczenia oparte na nowych dowodach naukowych)
  • opinie EFSA dotyczące oświadczeń zdrowotnych oraz
  • zestawienia oświadczeń oczekujących (tzw. listy ‘pending’).

Serwis znajduje się pod adresem http://www.oswiadczenia.eu/online

 

Koniec wsparcia dla programu Oświadczenia

Mając na uwadze główny nasz cel, czyli dostarczanie stale aktualnych rozwiązań, dla branży farmaceutycznej i spożywczej, postanowiliśmy skierować nasze wysiłki w doskonalenie i rozwój narzędzi dostępnych online.

W związku z tym podjęliśmy decyzję o zakończeniu, z końcem 2013 roku, wsparcia dla programu Oświadczenia.

Naszych dotychczasowych i przyszłych klientów zapraszamy do korzystania z wersji online.


Nowelizacja listy dozwolonych oświadczeń zdrowotnych

 

W dniu 11. czerwca 2013 roku Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie 536/2013 zmieniające wykaz dozwolonych oświadczeń zdrowotnych funkcjonalnych. Akt prawny wprowadził sześć nowych oświadczeń, które znajdują się już w naszym serwisie Oświadczenia-Online i w Program Oświadczenia (w ramach automatycznej aktualizacji).

Jednocześnie nowe przepisy wprowadziły ograniczenie w stosowaniu niektórych oświadczeń, które dotychczas znajdowały się na tzw. liście 'pending'. Zgodnie z przepisami ponad 150 oświadczeń z tej listy, może być stosowane jedynie do 2. stycznia 2014 roku.

Lista tych zmian została już wprowadzona w serwisie serwisie Oświadczenia-Online.

 

Współpraca z KRSiO

Z przyjemnością informujemy, że serwis oswiadczenia.eu rozpoczął współpracę z Krajową Radą Suplementów i Odżywek. To kolejne, po Izbie Gospodarczej Farmacja Polska, branżowe stowarzyszenie, które doceniło nasze narzędzia do wspomagania znakowania produktów oświadczeniami zdrowotnymi.

Dzięki współpracy, wszyscy członkowie KRSiO mogą nabyć licencje na nasze oprogramowanie na specjalnych warunkach. Oferta dotyczy zarówno Programu Oświadczenia, jak również dostępu do naszej nowej bazy Oświadczenia-Online, która zapewnia dostęp nie tylko do oświadczeń funkcjonalnych i list 'pending' ale również do oświadczeń dotyczących zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci (z artykułu 14 rozporządzenia 1924/2006).

 

Nowe opinie na temat oświadczeń z art. 13(5)

12. lutego EFSA opublikowała 7 nowych opinii na temat oświadczeń z art. 13(5) - opartych o nowo uzyskane dowody naukowe.

Pragniemy poinformować, że znalazły się już one w naszym programie Oświadczenia-online.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje