Dlaczego warto stosować oświadczenia?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą oferta, która ułatwia wykorzystanie pozytywnie ocenionych przez EFSA oświadczeń zdrowotnych w komunikacji Państwa produktów.

Zarówno europejskie, jak i amerykańskie analizy rynku pokazują, że umieszczanie oświadczeń zdrowotnych na produktach spożywczych zdecydowanie zwiększa ich sprzedaż.

Przeprowadzone w Niemczech badania konsumenckie wykazały, że produkty na których znajduje się więcej niż jedno oświadczenie są bardziej atrakcyjne dla klientów, co przekłada się na 20% wzrost sprzedaży.

Również klienci amerykańskich sklepów chętniej wybierają produkty, które mogą wpłynąć na ich zdrowie i rynek żywności prezentującej korzyści zdrowotne stale rośnie.

Za szczególnie atrakcyjne uznawane są między innymi produkty:

  • dbające o zdrowie serca, poprzez zawartość kwasów omega-3 (wzrost sprzedaży o ponad 40%, rok 2009 do 2010),
  • mające właściwości antyoksydacyjne (wzrost o 29%),
  • dbające o układ pokarmowy, poprzez zawartość probiotyków (wzrost o 13%) bądź błonnika (wzrost o 13%),
  • dbające o kości, poprzez zawartość wapnia (13%).

Jednocześnie szacuje się, że na polskim rynku jedynie niewiele ponad 30% produktów jest opatrzonych oświadczeniami mówiącymi o wpływie żywności na zdrowie.

Dlaczego tak się dzieje?

Powodem może być ilość ograniczeń, jakie nałożone są na producentów, chcących prezentować swoje produkty, jako mające wpływ na zdrowie konsumentów.

Rozporządzenie 1924/2006 precyzyjnie określa warunki użycia oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych, których spełnienie może sprawiać trudności przedsiębiorcom nie posiadającym kadry dysponującej wymaganą wiedzą medyczną lub żywieniową.

Trudno jednak przecenić wartość oświadczeń, jaka wynika z opisanych na wstępie badań rynkowych!

Dlatego warto zainteresować się ofertą serwisu www.oswiadczenia.eu.

Dodatkowe informacje