Zapraszamy do serwisu Oświadczenia-Online

Szanowni Państwo,

Wszystkich zainteresowanych oświadczeniami zdrowotnymi zapraszamy do naszego serwisu Oświadczenia-Online, który zapewnia dostęp do aktualnego i kompletnego zestawu oświadczeń zdrowotnych.

Zasoby obejmują:

  • oświadczenia z rozporządzenia 432/2012,
  • oświadczenia z artykułów 13.5 i 14 (zmniejszenie ryzyka choroby, oświadczenia dotyczące zdrowia dzieci, oświadczenia oparte na nowych dowodach naukowych)
  • opinie EFSA dotyczące oświadczeń zdrowotnych oraz
  • zestawienia oświadczeń oczekujących (tzw. listy ‘pending’).

Serwis znajduje się pod adresem http://www.oswiadczenia.eu/online

 

Nowelizacja listy dozwolonych oświadczeń zdrowotnych

 

W dniu 11. czerwca 2013 roku Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie 536/2013 zmieniające wykaz dozwolonych oświadczeń zdrowotnych funkcjonalnych. Akt prawny wprowadził sześć nowych oświadczeń, które znajdują się już w naszym serwisie Oświadczenia-Online i w Program Oświadczenia (w ramach automatycznej aktualizacji).

Jednocześnie nowe przepisy wprowadziły ograniczenie w stosowaniu niektórych oświadczeń, które dotychczas znajdowały się na tzw. liście 'pending'. Zgodnie z przepisami ponad 150 oświadczeń z tej listy, może być stosowane jedynie do 2. stycznia 2014 roku.

Lista tych zmian została już wprowadzona w serwisie serwisie Oświadczenia-Online.

 

Kim jesteśmy

Serwis oswiadczenia.eu dostarcza branży spożywczej i farmaceutycznej stale aktualizowane rozwiązania, umożliwiające stworzenie zgodnej z regulacjami i atrakcyjnej dla klienta końcowego komunikacji produktów spożywczych.

Dzięki pasji do najnowszych technologii i wieloletniemu doświadczeniu stworzyliśmy unikalny program Oświadczenia, który zostały doceniony nie tylko przez licznych producentów żywności i wytwórców suplementów diety, ale również przez Główny Inspektorat Sanitarny, Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne, a także jednostki naukowe upoważnione do wydawania opinii w sprawie suplementów diety.

Obecnie, wszyscy zainteresowani mogą korzystać również z naszego nowego narzędzia - serwisu Oświadczenia-Online!

Zapraszamy
Zespół oswiadczenia.eu

 

Współpraca z KRSiO

Z przyjemnością informujemy, że serwis oswiadczenia.eu rozpoczął współpracę z Krajową Radą Suplementów i Odżywek. To kolejne, po Izbie Gospodarczej Farmacja Polska, branżowe stowarzyszenie, które doceniło nasze narzędzia do wspomagania znakowania produktów oświadczeniami zdrowotnymi.

Dzięki współpracy, wszyscy członkowie KRSiO mogą nabyć licencje na nasze oprogramowanie na specjalnych warunkach. Oferta dotyczy zarówno Programu Oświadczenia, jak również dostępu do naszej nowej bazy Oświadczenia-Online, która zapewnia dostęp nie tylko do oświadczeń funkcjonalnych i list 'pending' ale również do oświadczeń dotyczących zmniejszenia ryzyka choroby oraz rozwoju i zdrowia dzieci (z artykułu 14 rozporządzenia 1924/2006).

 

Znakowanie żywności

Znakowanie żywności jest regulowane przepisami prawa, które definiują zakres informacji jakie należy i jakie można umieścić na opakowaniu produktu spożywczego, przeznaczonego dla konsumenta końcowego, tak aby ów konsument uzyskał pełną informacje o danym produkcie.

Zgodnie z ustawą o bezpieczeństwie żywności i żywienia:

Oznakowanie środka spożywczego obejmuje wszelkie informacje w postaci napisów i innych oznaczeń, w tym znaki towarowe, nazwy handlowe, elementy graficzne i symbole dotyczące środka spożywczego i umieszczone na opakowaniu, etykiecie, obwolucie, ulotce, zawieszce oraz w dokumentach, które są dołączone do tego środka spożywczego lub odnoszą się do niego.

Czytaj więcej...

Dodatkowe informacje