Prezentujemy program Oświadczenia!

Zapraszamy do zapoznania się z unikalnym na rynku programem Oświadczenia, dzięki któremu, w łatwy i szybki sposób można zapoznać się z wykazem dopuszczonych oświadczeń zdrowotnych, opiniami opublikowanymi przez Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i oświadczeniami oczekującymi na ocenę EFSA bądź rozpatrzenie Komisji Europejskiej (tzw. listy "pending") oraz sprawdzić komunikację zdrowotną dla wybranego produktu.

Zasoby Programu Oświadczenia obejmują bazę danych około 1000 składników odżywczych (dla których zgłoszono wnioski o ocenę oświadczeń zdrowotnych) i dostęp do około 3200 oświadczeń zdrowotnych, na które składają się:

  • oświadczenia umieszczone w wykazie z rozporządzenia WE 432/2012;
  • oświadczenia z list oczekujących (tzw. listy pending);
  • stale aktualizowany zestaw opinii EFSA dotyczących oświadczeń zdrowotnych z art. 13.1.

Każde z ww. oświadczeń opatrzone jest komentarzem informującym, o możliwości jego zastosowania.

 

Poniżej prezentujemy najważniejsze funkcje programu:

 

Przeglądaj ocenione produkty / składniki żywności:

Program umożliwia przeglądanie i wyszukiwanie ocenionych składników żywności. 
Znajdź składniki swoich produktów i sprawdź, czy EFSA je oceniała i jaki był wynik oceny. Aby ułatwić wyszukiwanie żądanego składnika wśród kilkuset pozycji, wprowadziliśmy funkcję ograniczenia listy poprzez wpisanie fragmentu jego nazwy. Można również wyświetlić tylko te pozycje, do których przypisano pozytywne opinie (funkcja „Tylko pozytywne”).

W prezentacji wybranego oświadczenia można sprawdzić, jaka treść odzwierciedla przedstawione EFSA dowody naukowe, oraz jakie warunki musi spełniać produkt, aby można go było opatrzyć wybranym oświadczeniem.

 

Jak korzystać z tej funkcji? Zobacz naszą wideo-instrukcję:

 

 


Przeglądaj opinie EFSA:

W programie znalazły się wszystkie wydane dotychczas opinie EFSA, w których oceniano związki przyczynowo-skutkowe pomiędzy spożyciem żywności a zdrowiem (na podstawie art. 13 rozporządzenia 1924/2006). Zasoby zostały podzielone na transze według dat w jakich EFSA publikowała poszczególne dokumenty. Przy poszczególnych opiniach znajdują się nazwy składników żywieniowych, których dana opinia dotyczy.

Prezentacja opinii jest podzielona na sekcje odpowiadające oryginalnej publikacji EFSA. Można również przeglądać oryginalne dokumenty, pochodzące ze strony internetowej Urzędu.

 

Jak korzystać z tej funkcji? Zobacz naszą wideo-instrukcję:

 

 


Wyszukuj składniki żywności lub oświadczenia:

Program umożliwia przeszukiwanie składników żywności i treści oświadczeń zdrowotnych!
Wystarczy kilka kliknięć, by bez problemu znaleźć oświadczenia odnoszące się do wybranego narządu. Wpisz w pole wyszukiwania np. „kości” i otrzymamy kompletną listę oświadczeń dotyczących kości, jakie były ocenione przez EFSA.
W jednej chwili możemy sprawdzić, jakie składniki mają wpływ na kości!

 

Jak korzystać z tej funkcji? Zobacz naszą wideo-instrukcję:

 

 


Funkcja „Mój produkt”:

Innowacyjna funkcja pozwalająca w prosty sposób sprawdzić komunikację dla całego produktu. Wystarczy wskazać elementy, wchodzące w skład „Mojego produktu”, a program wyświetli od razu wszystkie oświadczenia, jakie oceniane były przez EFSA dla wybranych składników / produktów.

 

Jak korzystać z tej funkcji? Zobacz naszą wideo-instrukcję:

 

 


Dostęp do oświadczeń żywieniowych:

W menu programu pojawiła się nowa pozycja „Dodatki”, w której znajduje się dostęp do kompletnego zestawienia oświadczeń żywieniowych. Po wybraniu pozycji „Oświadczenia żywieniowe” wyświetlona zostanie tabela zawierająca wszystkie opublikowane dotychczas oświadczenia żywieniowe w formie tabelarycznej.

Jeżeli chcą Państwo przetestować nasz program, zapraszamy do pobrania wersji demonstracyjnej.

Oprogramowanie Oświadczenia jest przez nasz serwis oferowane w cenie 1299 zł + VAT.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o złożenie zamówienia lub o kontakt z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Dodatkowe informacje